مدت حکومت مهدی موعود(عج) چند سال خواهد بود؟!چه کسانی رجعت خواهند کرد؟!

در مورد مدت حکومت حضرت صاحب، حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، در روایات از 7 سال تا 70 سال یا بیشتر بیان شده است و معلوم است که پاسخ‌ ها به تناسب سؤالاتی است که آنها در اختیار ما نیست. اما بدیهی است که این مدت کوتاه نخواهد بود. چرا که بیش از هزار سال دعای منتظران مبنی بر «و تمتعه فیها طویلاً» بدون عنایت خداوند و استجابت نخواهد ماند.

اما، این حکومت، پس از سالیانی دعوت و حتی جنگ و خونریزی استقرار می‌ یابد، چرا که اگر چه بسیاری از مردم در همان بدو ظهور و سپس فوج فوج گروه‌های دیگر به ایشان می‌ گروند، اما هیچ یک از حکومت‌ های جبار و قدرت‌ های سیاسی، نظامی و اقتصادی که از آن به استکبار جهانی یاد می‌ کنیم، زیر بار نخواهند رفت و تا می‌ توانند به فتنه و جنگ و مقابله ادامه می‌ دهند تا این که در نهایت کشته یا تسلیم می‌ شوند.

برای درک بهتر می‌ توانیم به همین انقلاب و برپایی حکومت اسلامی در ایران توجه کنیم که به رغم استقرار و ثبات کافی، هنوز مورد غضب دشمنان، از جمله «استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل» است و آنها نیز از هیچ فتنه و توطئه‌ ای برای براندازی این حکومت کوتاهی نمی‌ کنند. در آن زمان نیز چنین خواهد بود.

 

پس از استقرار و سالیان دراز حکومت، ایشان در یک توطئه‌ ی تروریستی (مانند اجدادشان) به شهادت می‌ رسند و پس از ایشان حکومت توسط معصومی که در زمان حیات ایشان رجعت یافته است اداره می‌ گردد و همین‌طور در تداوم معصومین دیگری که رجعت می‌ یابند حکومت خواهند کرد.

 

در زمان ایشان نیز به هنگام قیام، حضرت مسیح (ع) رجعت می‌ یابند و هم چنین بسیاری از مؤمنین و شهدای دیگر [البته اگر خودشان بخواهند] رجعت می‌ یابند. چنان چه در دعای عهد از خداوند می‌ خواهیم که «اگر بین ما و ظهور ایشان، مرگ رخ داد، ما را در زمان ظهور رجعت دهد تا یاریش نماییم».

 

تذکر این نکته لازم است که نه تنها معصوم فقط به دست معصوم (ع) غسل و کفن و تدفین می‌ گردد، پس حتماً قبل از شهادت ایشان معصوم دیگری رجعت یافته است، بلکه تا انسانی روی زمین هست، حجت خدا هم برای او هست و محال است که حتی یک لحظه کسی بدون امام و حجت در روی زمین باقی بماند. لذا در روایت نیز قید شده است که آخرین کسی که از دنیا می‌ رود «معصوم» است. و نیز تأکید شده است که اگر روی زمین فقط دو نفر باشند، حتماً یکی از آنها بر دیگری امام است و آخرین آنها که از دنیا می‌ رود، همان امام معصوم است. پس، برخی از معصومین (ع) رجعت و حکومت خواهند نمود و در آخر نیز با رفتن یک معصوم [شاید پیامبر اکرم (ص) و یا یکی دیگر از معصومین(ع)] به عنوان آخرین انسان بازمانده روی زمین، حیات دنیوی به پایان رسیده و قیامت بر پا می‌گردد.

آدرس مقاله در پایگاه فرهنگی اطلاع رسانی آناج

 

 

/ 9 نظر / 28 بازدید
امیر اسلامی

سلام وبلاگ بسیار عالی دارید و با تشکر از دعودتون عکس های حاج مهدی قربانی بسیار زیبا بود و مصاحبه خواندنی حاج مهدی خادم اذریان. موفق باشید ما رو هم دعا کنید.

پیرو راه زهرا

سلام دوست عزیز اللهم عجل الولیک الفرج اپم تشریف بیارین[گل]

سحر

سلام چه بسا حکومت امام عصر در بعد از ظهورشان هزاران سال بطول بینجامد . خدا کند که زودتر ظهور یابند .

فرهاد.م

سلام مرتضی خوبی؟ با این آدرس جدید هم میره وبلاگت: mks.zio.ir

سجاد

سلام برادر استفاده کردیم از مطالبتون! اگر دوست داشتی به جمع وبلاگی های بسیج دانشجویی ملحق شو

وکیل سیمین

سلام مطلب خوبی بود نمیدانیم چقدر طول خواهد کشید اما کاش تعجیل در ظهور اتفاق افتد و ما هم بتوانیم آقامون رو زیارت کنیم موفق باشید التماس دعا یا علی!!!

پایگاه مذهبی

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] تشکر از حضور سبزتون [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]